За достъп до цялото съдържание на сайта изпратете SMS с текст bsfootball на номер 1092 (2.40 с ДДС)
вход в сайта:
"ЛУКОЙЛ НЕФТОХИМИК" НАДВИ "БЕРОЕ" В СТАРА ЗАГОРА
20:09, 23 Ноември 2009 - Beroe.eu; Снимка: bulgarianbasket.com
Отборът на Берое 07 бе близо до трети пореден успех в Националната баскетболна лига при жените, но въпреки желанието и ентусиазма в състава и въпреки безрезервната подкрепа на повече от 400 зрители в Общинската спортна зала в Стара Загора, "зелено-белите" отсъпиха със 77:83 на шампионките от Лукойл Нефтохимик в най-интересния мач от 6-ия кръг в шампионата.

Старозагорки започнаха отлично двубоя и едва ли и в най-оптимистичните си прогнози беройските фенове са се надявали, че след първите 10 минути техните любимки ще водят с 22:12. Опитните възпитанички на Петко Маринов много бързо "влязоха в час" и само за 4 минути след подновяването на играта съумяха да изравнят резултата. Последваха няколко минути, в които домакините отново показаха повече хъс и дръпнаха с 5 точки малко преди края на полувремето.

В заключителните секунди на втората четвърт обаче бургазлийки разиграха добра комбинация и намалиха пасива едва на 2 точки след 20 минути игра – 39:41.

Гостите от града край морето продължиха с по-напористите си действия и след почивката и с много резултатна игра в нападение и разумна защита успяха да спечелят частта с 25:12, а с това и да натрупат аванс от 64:53 преди решителната последна четвърт.

Тя започна с хубава серия от 6:0 за "зелено-белите", след която те се върнаха в мача 8 минути преди края. След още 4 минути, в които резултатът вървеше "кош за кош", заралийки пак показаха, че са готови да дадат всичко от себе си, за да изтръгнат победата, но нелеп порпуск под коша на бургазлийки при 72:71 за Лукойл сякаш прекърши и последните сили на момичетата на Стефан Михайлов.

До края гостите не позволиха на съперничките дори да си помислят, че могат да вземат победата и спокойно изчакаха финалната сирена, която дойде с кош на Ани Римпова за 77:83.

С много добро съдийство се отличиха арбитрите Борислав Пелтеков и Алексанър Янкулов, които въпреки някои леки неточности в отсъжданията си и за двата състава, нито за миг не оставиха съмнение, че са сред най-класните рефери в България.

След двубоя президентът на Берое 07 Делчо Делев бе категоричен, че в отбора има огромен потенциал и въпреки четвърата загуба за сезона, е доволен от показаното от състезалките. "Изпуснахме победата срещу отбор, който е изграден от много класни чужденки и няма от какво да се срамуваме. Показахме добра игра и съм доволен от всички момичета. Сигурен съм, че бързо ще превъзмогнат поражението и ще са готови за успех в следващите двубои", заяви Делев.

Най-полезна за победителките беше американския център Трейси Едуардс, която се отличи с 29 точки и 8 борби за 5-ата победа за Лукойл от началото на сезона. Плеймейкърът Силвия Пеева се отчета с "дабъл-дабъл" от 10 точки и 10 борби, а Фрида Айли и Тацяна Лихтарович добавиха съотвено по 7 овладени топки и 21 и 19 точки.

За Берое 07 най-много вкара капитанката Ралица Нанева – 19. Още 3 състезателки завършиха с двуцифрен актив, но и това не се оказа, за да остане победата в Стара Загора.

Ани Римпова реализира 11 точки, към които добави 15 борби за поредния си "дабъл-дабъл", а Златина Калоферова и Петя Джамбазка регистираха съответно 13 и 15 точки в противниковия кош.

В следващия кръг старозагорки имат тежко гостуване на Дунав Еконт Експрес в Русе, а Лукойл ще имат наглед лека задача да се справят със Славия у дома.

“Всеки един от двата отбора можеше да бие днес. Победата беше в нашите ръце, но не можахме да си я вземем. В последните 2:30 мин два пъти сами под коша изтърваме. Борим се, пазим, овладяваме си топката, подаваме си я, правим ситуации човек да излезе сам срещу коша, човека излиза сам срещу коша и изпуска. Просто подценяване на ситуацията. Сега ако някоя от тези четири момичета излезе на ситуация сама под коша сигурно 100 от 100 ще вкарат. Най-големият проблем на момичета в нашият отбор е, че подценяват такива елементарни ситуации и от там ни дойдоха проблемите. Друг момент е, че когато поведохме с 13 точки трябваше да задържим преднината, но не успяхме. Ани Римпова и Петя Джамбазка, които са най-опитните в отбора направиха много груби грешки и се изравни мача. Наистина беше наш мач, който трябваше да се спечели. Петият фаул на Златина Калоферова е изцяло грешка на съдиите. Американката се подхлъзна и падна. Така е видял съдията, така е свирил. Единствено можем да имаме претенции при две точки аванс за Лукойл около 2 минути преди края на мача трябваше да се свири пети фаул на Соколан в нападение. Не го свириха и тя вкара кош. Други претенции към съдиите нямаме. Мога да кажа, че днес ни свириха както трябва. Ние имаме само една единствена забележка, предполагам че и Лукойл ще имат. Това са грешки на съдиите, но без умисъл както беше в някои предишни мачове”, заяви след срещата в ефира на радио Beroe Online старши-треньорът на Берое 07 Стефан Михайлов.

ПРЕЗИДЕНТЪТ НА "МАСТЕР" МАРТИН БОШНАКОВ ВКАРА 5 ГОЛА, ИГРА С БЕРБАТОВ
22:17, 20 Юни 2012 - BTV.BG
Звездата на българския футбол Димитър Бербатов се премести да играе минифутбол от Слънчев бряг в Бургас, но този път застана като централен защитник, съобщи BTV. .. още
АС НА „СПАРТА” ПРАЗНУВА ЧРД С КОНДЬО, ЧЕРПИ С АГНЕ
00:48, 31 Май 2012 - BURGASFOOTBALL.COM
Едно от атрактивните имена в селекцията на „Спарта” /Бургас/ и голям фен на английския „Тотнъм” - Димитър Видев – Шпората отбеляза пореден рожден ден. Голаджията .. още
ПРЕКРАТИХА РЕГИОНАЛНОТО „ЕЛ КЛАСИКО” В ПЕТА ДИВИЗИЯ
21:25, 07 Май 2012 - BURGASFOOTBALL.COM
Регионално „Ел класико”, вечната класика на „Б” ОФГ между „Сокол” /Порой/ и „Белите гълъби” /Гълъбец/ не завърши. Мача се игра в събота, но бе .. още
ЗЛАТИ ЦОНЕВ ИЗБУХНА: СЪДИЙСТВОТО В ЗАЙЧАР БЕ ТРАГИЧНО, ПОДАВАМ ЖАЛБА
11:48, 29 Април 2012 - BURGASFOOTBALL.COM
Мениджърът на „Сокол” /Порой/ Злати Цонев бе крайно разочарован след мача на неговия отбор в Зайчар. „Соколите” загубиха с 0:3 и обвиниха главния рефер Слави Адамов за лошото .. още