За достъп до цялото съдържание на сайта изпратете SMS с текст bsfootball на номер 1092 (2.40 с ДДС)
вход в сайта:
ТРЕТА ПОРЕДНА ЗАГУБА ЗА ЧЕТАТА НА БАЛА
19:58, 22 Ноември 2009 - Sportal.bg
Отборът на Славия нанесе трета поредна загуба на бургаските "акули", след като победи с 3:2 в мач от 13-ия кръг на "А" група. Срещата бе една от най-атрактивните от началото на сезона, а в герой се превърна бразилското острие на домакините Жуниор, който се отчете с хеттрик. За бургазлии се разписаха Матиас Мориц и Роберто Карбони.

Така "белите" записаха първа победа от 2 октомври насам, когато за последно бяха победили Миньор. Играчите на Вили Вуцов вече имат 18 точки и са 8-и. Воденият от Красимир Балъков тим от Бургас пък записа трета поредна загуба след пораженията от Миньор и Литекс и вече е 3-ти с 26 точки. В следващите две седмици на бургазлии предстоят много тежки двубои с Черно море за Купата и Локомотив София (д) и ЦСКА (г) за шампионата. Славия пък гостува на Локомотив в Пловдив и е домакин на Берое.

Срещата започна на високи обороти, което бе предпоставка за много положения и пред двете врати. Първи инициативата взеха гостите от Бургас, които наложиха натиск в първите минути, но без да стигнат до чисто голово положение. За сметка на това "белите" имаха претенции за дузпа в 14-ата минута, но реферът Николай Йорданов остана безмълвен след съприкосновението между Зайц и Галин Иванов. В 22-ата минута пък Жуниор бе изведен зад защитата на гостите, но изстрелът му бе париран с една ръка от Паскал Борел.

Все пак в 24-ата минута бързоногият Жуниор отново бе изведен в стрелкова позиция след дълъг пас на Попара, но този път би прецизно покрай Борел и откри резултата. Бургазлии реагираха като попарени и в 28-ата минута по идентичен начин Дяков пусна дълъг пас към Мориц, той изскочи сам срещу М'Боли и направи 1:1.

До края на полувремето инициативата отново взеха футболистите на Велислав Вуцов. В 45-ата минута Жуниор показа класа, след като нахлу отляво по крилото, технично се освободи от опеката на защитник на съперника, но изстрелът му, насочен в далечния ъгъл, мина малко над вратата.

Втората част се превърна в още по-голяма атракция за зрителите на стадиона в "Овча купел". Домакините показаха, че са по-настоятелния отбор в срещата и заслужено успяха да поведат отново в резултата. Това се случи в 59-ата минута, когато образцов пас на Александър Младенов изведе Галин Иванов отдясно, младокът намери Жуниор и бразилският нападател от няколко метра разстреля Борел за 2:1.

Гостите от Бургас обаче намериха сили да се вдигнат и както през първото полувреме, бързо успяха да върнат попадението. Това се случи в 67-ата минута, когато след невероятно разбъркване и куп неразбирателства в защитата на Славия, влезлия малко по-рано Карбони бе най-съобразителен и отблизо направи 2:2.

Само няколко минути по-късно изключително закъснял шпагат на Николай Кръстев в краката на Галин Иванов в наказателното поле, принуди реферът Йорданов да посочи бялата точка. Бразилецът Жуниор изпълни безпощадно, с което оформи своя хеттрик и крайното 3:2.

До края на мача бургазлии опитаха хаотичен натиск, но не успяха да стигнат до гол. Най-чистото положение се откри пред Пламен Крумов в 89-ата минута, но той изрита слабо топката, право в ръцете на М'Боли.

ПРЕЗИДЕНТЪТ НА "МАСТЕР" МАРТИН БОШНАКОВ ВКАРА 5 ГОЛА, ИГРА С БЕРБАТОВ
22:17, 20 Юни 2012 - BTV.BG
Звездата на българския футбол Димитър Бербатов се премести да играе минифутбол от Слънчев бряг в Бургас, но този път застана като централен защитник, съобщи BTV. .. още
АС НА „СПАРТА” ПРАЗНУВА ЧРД С КОНДЬО, ЧЕРПИ С АГНЕ
00:48, 31 Май 2012 - BURGASFOOTBALL.COM
Едно от атрактивните имена в селекцията на „Спарта” /Бургас/ и голям фен на английския „Тотнъм” - Димитър Видев – Шпората отбеляза пореден рожден ден. Голаджията .. още
ПРЕКРАТИХА РЕГИОНАЛНОТО „ЕЛ КЛАСИКО” В ПЕТА ДИВИЗИЯ
21:25, 07 Май 2012 - BURGASFOOTBALL.COM
Регионално „Ел класико”, вечната класика на „Б” ОФГ между „Сокол” /Порой/ и „Белите гълъби” /Гълъбец/ не завърши. Мача се игра в събота, но бе .. още
ЗЛАТИ ЦОНЕВ ИЗБУХНА: СЪДИЙСТВОТО В ЗАЙЧАР БЕ ТРАГИЧНО, ПОДАВАМ ЖАЛБА
11:48, 29 Април 2012 - BURGASFOOTBALL.COM
Мениджърът на „Сокол” /Порой/ Злати Цонев бе крайно разочарован след мача на неговия отбор в Зайчар. „Соколите” загубиха с 0:3 и обвиниха главния рефер Слави Адамов за лошото .. още