За достъп до цялото съдържание на сайта изпратете SMS с текст bsfootball на номер 1092 (2.40 с ДДС)
вход в сайта:
„АХЕЛОЙ” НАДДЕЛЯ С 3:1 СРЕЩУ „РУСОКАСТРО” В ДЕРБИТО НА НАЙ-ДОБРИТЕ ОТБОРИ В „А” ОФГ
НЕДЯЛКО МОСКОВ - ИЗП. ДИРЕКТОР НА "АХЕЛОЙ"
23:43, 23 Март 2013
НЕДЯЛКО МОСКОВ - ИЗП. ДИРЕКТОР НА
"Бяхме по-добри, спечелихме заслужено. Първото полувреме играхме по-слабо, тяхната игра ни затрудни. Можехме много повече голове да вкараме. Всеки отбор, който дойде в Ахелой, го приемам гостоприемно. Ние сме с няколко класи над другите отбори. На терена аз винаги съм победител. Като си слаб, винаги търсиш вината в другия."
Топ-дербито на „А” ОФГ „Ахелой” – „Русокастро” приключи с победа за символичните домакини с 3:1. Дългоочакваната среща събра погледите на около 150 фенове на регионалния ни футбол, като на стадиона в Ахелой дойдоха редица популярни имена като легендата Диян Петков, заедно с талантливите си синовете Пламен и Галин, които защитават фланелките съответно на „Левски” /Сф/ и „Нефтохимик”. Да гледат мача пристигнаха още представители на различни регионални отбори, които оформиха агитки. Забелязани бяха президенти, футболисти и фенове на "Мастер" /Бс/, „Олимпик” /Бс/, „Миньор 1934” /Рудник/, „Устрем” /Тънково/, „Балкан” /Горица/, “Оризаре”, „Черноморец” /Нс/, „Каблешково” и други клубове. Кметът на Ахелой Иван Георгиев също зачете мача с присъствието си.

Зрелищно първо полувреме предложиха 22-мата на терена. Имаше битка за всяко парче земя, положения и пред двете врати, атрактивни отигравания както от футболистите на „Ахелой”, така и от тези на „Русокастро”. И докато едни чакаха с нетърпение домакините да открият резултата възможно по-скоро, други с възхищение и респект подчертаваха повече от приличните изяви на гостите, коментирайки, че не са очаквали толкова добра игра от тях. Повече от половин час мача протичаше 0:0 в изключително оспорваната продукция между двата най-силни отбора в първенството. Първото попадение дойде в 40-та минута, когато Красимир Павлов проби отляво и центрира към Пламен Крумов и той от 3-4 метра откри резултата за 1:0. Малко след това (43-та мин.) гостите останаха с човек по-малко на терена, след като за втори жълт картон играта напусна президентът на „Русокастро” Димитър Пейчев.

След почивката символичните домакини от „Ахелой” се възползваха от численото превъзходство, поеха контрола над събитията на терена и в голяма част от вторите 45 минути създаваха напрежение за вратата на „Русокастро”. Ахелойци вкараха два гола между 60-та и 75-та минути, с които на практика си изковаха победата. Автори на попаденията станаха Пламен Крумов и Милен Георгиев, които се разиграха и сътвориха няколко интересно ситуации, с които пропуснаха допълнително положения, спасени с вещина от опитния страж на „Русокастро” Георги Желев. Много атрактивен бе голът на Георгиев, който съумя да промуши кълбото под плонжа на вратаря на гостите. Пропуски за „Русокастро” пък направиха Дамян Неделчев и Красимир Илиев, преди да падне почетното попадение на резервата Цветозар Манолов, който се разписа с удар приблизително от границата на пеналта. Преди него Пламен Крумов удари греда за „Ахелой”, а силен удар на Мирослав Косев излезе в аут.

Този успех официално изтласка „Ахелой” на 1-во място в класирането, вече с 3 т. аванс пред „Русокастро”, но пък с мач в повече. Гостите от „Русокастро” пък регистрираха едва първа загуба в първенството, след като до момента имаха извоювани 14 победи и 2 равенства. Burgasfootball.com помоли за мнение за срещата представители на двата отбора след мача. Оценка за двубоя даде мениджърът на „Ахелой” Недялко Москов, а гостите от „Русокастро” се въздържаха от коментар. В рамките на обективността трябва да отбележим един факт, който с лека ръка не можем да подминем. Футболистите на „Русокастро” пристигнаха първи на стадиона в Ахелой повече от час и половина преди първия съдийски сигнал. От гостуващия отбор информираха, че са били подведени, че срещата ще започне в 13:30 ч.

„АХЕЛОЙ” – „РУСОКАСТРО” 3:1
1:0 Пламен Крумов 40 мин.
2:0 Пламен Крумов 60 мин.
3:0 Милен Георгиев 75 мин.
3:1 Цветозар Манолов 81 мин.