За достъп до цялото съдържание на сайта изпратете SMS с текст bsfootball на номер 1092 (2.40 с ДДС)
вход в сайта:
„МАНОЛИЧ” НАДХИТРИ „ЛИПА” В ЧЕРЕША
„Липа” /Череша/ допусна загуба на свой терен с 0:3 от „Манолич”, в дерби-мач от 12-ия кръг на „Б” регионална група Запад, който бе и първи за двата тима тази пролет. Близо 250 зрители посетиха срещата, като в публиката бяха забелязани фенове не само от Череша и Манолич, но и от съседните села Люляково и Зайчар. Агитки от Айтос и Прилеп също се изкушиха да уплътнят свободното си време с футболната продукция. Феновете подкрепяха своите любимци с тромби, вувузели и мощни възгласи. През втората част двама запалянковци от Манолич извадиха карти и зарязаха за 5-6 минути мача, за да упражнят любимото си хоби. Встрани от игрището фен-групи хапваха кебапчета с бира, други бяха запалили огньове, за да се топлят в студеното време.

Слаб сняг съпътстваше начало и края на мача, който бе заснет професионално с HD качество и във формат 16х9 специално за Burgasfootball.com. Това е и историческата първа среща от „Б” регионална група, която сайта снима на видео-запис.

Двубоят предложи по-скоро физически футбол, а не толкова технически. Двата отбора залагаха на здравите единоборства и по-твърдите влизания. Налагаше се на няколко пъти на терена да навлиза медицински екип, който да оказва първа медицинска помощ на пострадалите играчи. „Ние сме мъже, нищо ни няма, не искаме смяна”, често се чуваше от терена, когато някой състезател получаваше травма, вследствие на поредното по-сериозно влизане.

В интерес на истината гостите спечелиха мача с 0:3, но и повечето положения бяха пред вратата на „Липа”. Силните намеси на вратаря Назми Шабанов парираха възможността от допълнително голове. От другата страна на барикадата бяха по-малкото опасности за вратата на Осман Сюлейман. В този мач личеше, че късметът не с нападението на домакините от Череша. Изстрели към вратата на „Манолич” имаше, но просто топката не влизаше в желаната цел.

Началото на мача бе равностойно. В първите минути двамата вратари спасиха всичко възможно, което се таксуваше като пряка заплаха за своите мрежи. Една от най-интересните ситуации бе в 20-та минута, когато Шабан Конълъ изпрати бомбен изстрел към вратата на Назми Шабанов, но стража с котешки рефлекс изби кълбото и спечели бурните аплодисменти на феновете.

В 26-та минута падна първия гол. Точен бе Синан Кьоров, който се разписа след самостоятелен пробив. Голаджията, видимо развълнуван от откриването на резултата, изпрати въздушни целувки към феновете на „Манолич”, които бяха дошли с няколко коли от своето село, за да подкрепят любимия си отбор.

Само минута по-късно зрителите можеха да видят изравнителен гол, който по-скоро можеше да е автогол. Бранителят Бюлент Дормуш пробва да изчисти топката с глава, но я насочи застрашително към своята врата, в миг, в който вратаря Осман Сюлейман беше излязъл по-напре. Топката прелетя малко над напречната греда на "Манолич" и гостите се разминаха с кошмара от изравняване 60 секунди, след като са повели с 0:1 в резултата.

Топката не навести вратата на „Манолич” и в 29-та минута, когато след мощен изстрел на Илияз Илиязов кълбото профуча опасно встрани от вратата на Осман Сюлейман. Бюлент Чол и Рамадан Кадиш се разминаха с голове за гостите до края на първото полувреме.

През втората част домакините търсеха по-упорито изравнителен гол и разбираемо, като се има предвид, че желаеха задължително да вземат този мач, за да се реваншират за поражението в Манолич през есента. Илияз Илиязов, Бейтула Хюсеинов, Севдали Тахир и компания даваха всичко от себе си, за да създадат проблеми за вратата на Осман Сюлейман. Техни удари обаче не попаднаха в желаната цел.

Много красив удар от около 25 метра на Рамадан Кадиш едва не счупи напречната греда на „Липа” в 52-та минута. Кълбото се чукна в гредата и облиза голлинията, но не посети мрежата на Назми Шабанов, въпреки претенциите на възпитаниците, водени от старши треньора Хасан Кьор – Кройф.

Късни голове на Бюлент Чол и Рамадан Кадуиш решиха мача. Чол попадна в прегръдките на своите съотборници съответно в 78-ма минута, вкарвайки попадение директно от фаул, а голът на Кадиш дойде след пропукване в отбраната на "Липа". В последната минута на мача Бейтула Хюсеинов от „Липа” пропусна от близка дистанция да реализира почетен гол.

С това поражение „Липа” запази 5-тото място във временното класиране с актив от 15 точки. „Манолич” също не променя позицията си в класирането. Кандидат-шампиона от Община Сунгурларе е на върха в таблицата с актив от 27 точки.

Дежурен делегат: Никола Стаматов
Жълти картони: Селман Ферад, Сонер Бекир – „Липа”; Бюлент Дормуш, Рамадан Кадиш – „Липа”

„ЛИПА” /ЧЕРЕША/: 12. Назми Шабанов, 8. Тефик Тефик, 4. Селман Ферад /85 – 13. Севгин Керим/, 2. Сонер Бекир, 7. Рафет Рафет, 19. Хюсеин Рашид, 16. Байрам Мехмедов /46 – 9. Рамадан Хюсеин/, 15. Рамис Билал /46 – 18. Бейтула Хюсеинов/, 11. Илияз Илиязов, 22. Севдали Тахир – капитан, 10. Нури Али  Неизползвани резерви: Мурад Мурад, Халид Фейзов. Старши треньор: Назми Шабанов

МАНОЛИЧ” : 1. Осман Сюлейман, 4. Шабан Конълъ, 11. Бюлент Дормуш, 17. Мюмюн Бошнак, 3. Севгин Конали, 15. Неждет Неджми, 7. Метин Гюджен /84 – 14. Кезим Агуш/, 10. Тунджай Гази, 29. Рамадан Кадиш, 8. Бюлент Чол – капитан, 6. Синан Кьоров. Неизползвани резерви: Белгин Кадиш, Ниязи Рашид, Орхан Агуш, Хасан Саид, Али Забун, Сабритин Ходжа. Старши треньор: Хасан Кьор

Б” РЕГИОНАЛНА ГРУПА ЗАПАД– СЕЗОН 2012/2013,

РЕЗУЛТАТИ – 12 КРЪГ:

„Люляк” Люляково – „Кликач” 4:3

„Сунгурларска долина” – „Балкан” /Прилеп/ 0:3 сл.

„Съединение” – „Голое” /Лозарево/

„Манолич” – „Сунгурларска долина” 3:0 сл.

„Липа” /Череша/ и  „Кликачще почиват

• ОС на БФС си запазва правото на промени в програмата
  • Burgasfootball.com не носи отговорност за непроведени срещи
  • „Алтай” /Карагеоргиево/ се записа за участие, но не стартира в първенството. Отборите, с които трябваше да играе, ще почиват.
  • „Сунгурларска долина” /Сунгурларе/ напусна първенството по време на зимната пауза. През пролетта сунгурларци ще губят с 0:3 срещите си.