За достъп до цялото съдържание на сайта изпратете SMS с текст bsfootball на номер 1092 (2.40 с ДДС)
вход в сайта:
ДОСТОЙНО ПРЕДСТАВЯНЕ НА „МАСТЕР” В ИСТОРИЧЕСКИЯ ПЪРВИ МЕЖДУНАРОДЕН МАЧ НА ОТБОРА
Футболистите на третодивизонния „Мастер” /Бс/ оказаха сериозна съпротива на 10-ия в елитната руска лига „Амкар” /Перм/, при загубата си с 1:2, в контрола, която се проведе на стадиона в Поморие. Това бе и дебютен международен мач за четата на старши треньора Нено Ненов, макар и на ниво контрола.

"АМКАР" ИГРА БЕЗ СЪНАРОДНИЦИТЕ НИ БЛАГОЙ ГЕОРГИЕВ, ГЕОРГИ ПЕЕВ И ЗАХАРИ СИРАКОВ

В интерес на истината руснаците играха с част от резервните си играчи, тъй като имаха договорена и втора среща в рамките на деня – с „Берое” /Стара Загора/. Подчертаваме, че това не беше нито юношеската формация на „Амкар”, нито дублиращия състав, който е на подготовка в Анталия. Правим това уточнение, тъй като още на стадиона в Поморие се чуха приказки, че „Мастер” играе именно с една от горепосочените формации. Нищо такова. Гостите от Русия наистина съхраниха голяма част от титулярите си, сред които и екс-националите Благой Георгиев, Захари Сираков и Георги Пеев.

ЗРИТЕЛИТЕ ВИДЯХА ДВА БЛЕСТЯЩИ ГОЛА ОТ ФАУЛ

Първата част бе по-слаба за бургазлии, които допуснаха два гола. Първият бе още в 3-та минута, когато Василев директно от фаул мушна кълбото в мрежата на Гаргов, което преди да връхлети във вратата, чукна страничната греда. В 32-та минута пък колективна грешка в отбраната на „Мастер” доведе до втори гол, който бе дело на Карепис. И въпреки превъзходството на „Амкар” през тези 45 минути, Петър Колев и Антон Иванов бяха много близо до гола в руската врата, но шансът им изневери.

Състезателите на „Мастер” изпълниха и няколко корнера, които обаче не им позволиха да изненадат своя съперник. След почивката домакините оказаха яростна съпротива и заиграха като равен с равен, дори в определени ситуации поемаха контрола на събитията, които се случваха на терена. Не случайно 5 минути след подновяването на играта Павел Алексиев върна един гол във вратата на „Амкар”. Капитанът на „Мастер” простреля вратаря на гостите с гол-убиец директно от фаул, който хвърли в екстаз феновете по трибуните. По-късно през вторите 45 минути Тодор Гочев, Петър Колев и Георги Калоянов също бяха близо до гола, но топката не пожела да навести за втори път противниковата врата. Не бива да пренебрегваме и факта, че вратарите Петър Гаргов и Свилен Нотев имаха отлични спасявания, с които предотвратиха още попадения в тяхната врата.

"НЕ МОЖЕМ ДА СЕ МЕРИМ С "АМКАР", ПОСОЧИ СЛЕД МАЧА НЕНО НЕНОВ

„Доволен съм от раздаването и желанието за игра на моите момчета в тази среща. На мен ми е ясно, че не можем да се мерим с „Амкар” – и като футболисти, и като бюджет, и като организация, просто нивото е съвсем различно. Мисля, че се получи една добра проверка”, коментира пред Burgasfootball.com наставникът на „Мастер” Нено Ненов.

ОТЛИЧНИ ПОЗНАНИЯ НА ГЛАВНИЯ СЪДИЯ ЗЛАТКОВ ПО РУСКИ ЕЗИК

Преди началото на мача капитаните на двата отбора си размениха флагчета на „Мастер” и „Амкар” – в знак на уважение и почит един към друг. Срещата бе ръководена от регионалната ни „кандидат-международна” съдийска тройка в лицето на Ангел Златков, Милен Димитров и Живко Недялков, която се справи безупречно с отсъжданията си. Златков дори раздаде няколко жълти картона и проведе диалози с играчи на „Амкар” на перфектен руски език, с което предизвика одобрителните възгласи по свой адрес от публиката.

Така след като срещна в зимните проверки бургаските „акули” и „шейхове”, момчетата на Нено Ненов регистрираха един мач срещу именит (най-вече заради българската връзка) съперник. Мач, който бе и генерална репетиция преди подновяването на шампионата в Югоизточната „В” група. Утре (23-ти февруари) „Мастер” ще проведе и последната си проверка, която ще е срещу „Свети Никола” /Бс/ - от 11 ч. на кампуса „Гнездо на акули.”

„МАСТЕР” /БС/: Петър Гаргов, Трендафил Момчилов, Кирил Маринов, Стоян Мантаров, Тодор Гочев, Георги Калоянов, Райчо Раев, Антон Иванов, Павел Алексиев, Петър Колев, Никола Николов /Свилен Нотев, Динко Дерменджиев, Пламен Димитров, Радион Фалаков, Християн Георгиев, Петър Алексиев, Марин Димитров/