За достъп до цялото съдържание на сайта изпратете SMS с текст bsfootball на номер 1092 (2.40 с ДДС)
вход в сайта:
ЛИНЕЙКА СЕ БАВИ 30 МИНУТИ ПРИ ИНЦИДЕНТ С ИВАН ДОНЧЕВ НА „МЕСАМБРИЯ” – „КАМЕНО” (2:2)
Много тежък инцидент претърпя състезателят на „Камено” Иван Дончев при гостуването на своя отбор в Несебър на местния „Месамбрия”, в двубой от 4-ия кръг на „А” регионална група, който завърши 2:2. В 61-та минута голмайсторът на четвърта дивизия в изминалите 3 кръга скочи в борба за висока топка, но падна тежко и удари главата си, а според дежурния лекар на срещата Дончев е получил сътресение на мозъка.

ДОКТОРЪТ НА "МИНЬОР" /ПЕРНИК/ СЕ ВКЛЮЧИ "НА ПОЖАР"

На помощ се притича лекарят на „Миньор” /Перник/ - отбор, който тренираше на централния терен в Несебър. Специалистът също се опита да помогне на контузения играч. В същото време всички футболисти и треньори бяха заобиколили Иван Дончев, а съдията спря мача за близо 10 минути. „На пожар” присъстващи на мача започнаха да звънят на бърза помощ, но се оказа, че единственият дежурен екип в Несебър, е ангажиран с друг спешен случай, та се наложи да „лети” линейка чак от Поморие, която пристигна близо 30 минути след инцидента. Макар и със закъснение, медицинският екип качи на линейката бившият играч на автентичния „Черноморец” и го откара в Поморие. Burgasfootball.com съвместно с ФК „Месамбрия” и ФК „Камено” пожелава на Иван Дончев максимално бързо възстановяване!

Определено инцидентът с Иван Дончев донякъде помрачи мача, но това, което се случи с него, е крайно неприятно и не го пожелаваме на никой. От друга страна тази ситуация няма как да я подминем с лека ръка, за това й обръщаме подобаващо внимание, въпреки, че реално „Месамбрия” и „Камено” направиха супер мач, в който доста често преобладаваха действията на бързи обороти, особено през първата част. Срещнаха се два стойностни отбора, които демонстрираха оспорван и донякъде атрактивен двубой – с динамика и хъс за победа от двете страни.

ДИЯН СТОЯНОВ - ФИНТА РЕШИ МАЧА ДО ПОЧИВКАТА

В интерес на истината повече положения за гол имаха символичните домакини от Несебър, но пък и гостите когато можеха поглеждаха към вратата на „Месамбрия”. През първата част селекцията на Борислав Митев поведе с 2:0 в резултата. Два гола наниза Диян Стоянов – Финта, който за пореден път хвърли в екстаз симпатизантите на своя отбор. Първо в 26-та минута Жулиен Парушев центрира отляво, а Стоянов с глава насочи топката в мрежата на Иван Стоянов за 1:0. За втория гол Финта се довери на пас, който бе дело на Иван Илиянов. Техничарят се оказа очи в очи с противниковия вратар и мушна кълбото в неговата мрежа. Освен двата гола, през първата част играчите на „Месамбрия” имаха още куп положения, като най-близо до гола бе Жулиен Парушев, а с пропуски се отличиха още Милен Георгиев и Иван Илиянов. От тима на „Камено” Юлиян Николов и Светослав Петров имаха възможност да вкарат, но липсата на късмет им попречи.

БЕЗ СЛАБИ ОЦЕНКИ ЗА ПЪРВАТА ЧАСТ НА СРЕЩАТА

През тези 45 минути блясък на високо-стойностната продукция придаваха действията на почти всички играчи на терена. Не можем да пренебрегнем силните минути на Иван Илиянов, Милен Георгиев, Добромир Иванов, Станислав Вътев, Жулиен Парушев, Андон Дуков, Диян Стоянов от „Месамбрия”, както и изявите на Даниел Моралес, Иван Стоянов, Иван Тенев, Костадин Долапчиев, Юлиян Николов, Георги Киров, Янко Яръмов ... И останалите момчета не бяха слаби. Всичко заедно сътвориха един мач, който се доближаваше често до определението „футболен спектакъл”.

"КАМЕНО" ВКАРА ДВА ГОЛА ЗА 3 МИНУТИ

През втората част стана дори още по-интересно, след като гостите от „Камено” успяха да изравнят с голове в рамките на 3 минути. Първо в 73-та минута Янко Яръмов изпрати топката в мрежата на „Месамбрия” с премерен удар от около 12-13 метра, а малко по-късно Даниел Моралес центрира от фаул към Иван Тенев, който се извиси над всички в наказателното поле на домакините и с глава изпрати кълбото в мрежата на Масларов за 2:2.

Излишно е да споменаваме, че до края на срещата и двата отбора са могли да вкарат някой и друг гол, защото това не е лъжа, макар и силния натиск на домакините в последната четвърт на мача. От „Месамбрия” дори бурно протестираха за две неотсъдени дузпи и силно разкритикуваха съдийството в мача. Към статистическата витрина на мача добавяме една греда на Иван Илиянов още в 12-та минута, макар и получила се след лек рикошет в бранител на „Камено”. Мощна бомба на Даниел Моралес от 25 метра в 66-та минута също не е за пренебрегване. Причисляваме към статистиката и едно страхотно извеждане на Диян Стоянов към резервата на „Месамбрия” Георги Николов, който стреля опасно, но Иван Стоянов с котешки рефлекс изби в ъглов удар. Интересна ситуация имаше и в 79-та минута, когато домакините пропуснаха едно наистина изгодно положение за гол. Тогава Жулиен Парушев центрира към наказателното поле на „Камено”, но Ахмед Маджур пропусна от 1-2 метра да засече топката.

ПОМИЛВАХА МИШЕЛ, ВЪРНАХА ГО В "МЕСАМБРИЯ"

След края на срещата мениджърът на „Месамбрия” Борислав Митев разкри, че е върнал в отбора Михаел Карагьозов, който всъщност фигурираше сред резервите на своя клуб, но видимо не беше в рамките на стадиона.

ФАКТ Е! "МЕСАМБРИЯ" СВАЛИ "КАМЕНО" ОТ ЛИДЕРСКАТА ПОЗИЦИЯ

Часове след края на мача няма как да не констатираме един много важен факт. Въпреки, че мача завърши 2:2, „Месамбрия” успя да свали от върха в класирането „Камено”. До момента и двата отбора имаха в своите активи само победи, макар и „Месамбрия” да е все още с мач по-малко. Да не забравяме обаче, че „Камено” сътвори нещо, което е сравнително рядко срещано в регионалните ни групи. Четата на президента Тодор Петров беше нанизала 27 гола, преди мача в Несебър. Сега временен лидер е „Вихър” /Айтос/ с актив от 12 т. Второто място делят „Русокастро” и „Камено” с 10 т., а за сега (преди неделните мачове) „Месамбрия” заема призовото 3-то място със 7 точки. В следващия 5-ти кръг на „А” регионална група несебърлии ще гостуват на „Карнобат”, а „Камено” ще бъде домакин на „Странджа 2010” /Средец/. По програма и двата мача са в неделя (30-ти септември) от 17 ч.

„МЕСАМБРИЯ” /НЕСЕБЪР/ - „КАМЕНО” 2:2
1:0 Диян Стоянов 26 мин.
2:0 Диян Стоянов 34 мин.
2:1 Янко Яръмов 73 мин.
2:2 Иван Тенев 76 мин.