За достъп до цялото съдържание на сайта изпратете SMS с текст bsfootball на номер 1092 (2.40 с ДДС)
вход в сайта:
„РУСОКАСТРО” ПРАЗНУВА – НА СТАДИОНА, НА ПЛОЩАДА, В РЕСТОРАНТА
Хубав повод съпроводи убедителната победа на „Русокастро” с 6:0 срещу „Странджанец” /Царево/, в мач от 25-ия кръг на „А” регионална група. Успехът за тима на президента Димитър Пейчев дойде в навечерието на 6-ти май (Гергьовден) – дата, която се отбелязва като празник на населеното място, което е неразделна част от Община Камено.

Русокастро се слави с това, че е село, което в рамките на два дни отбелязва своя празник. И този път не бе по-различно. Още от обяд в събота се изредиха празнични мероприятия, повечето от които спортни. Жителите и гостите на Русокастро първо станаха свидетели на оспорвано рали състезание, а след това дойде ред на мача от „А” ОФГ между представителните гарнитури на „Русокастро” и „Странджанец” /Царево/, в който символичните домакини взеха безпроблемна победа с категоричното 6:0.

Непосредствено след мача дойде ред и за богатата музикална програма пред читалище „Съзнание”, организирана със съдействието на Община Камено и местното кметство. С реч присъстващите посрещна кметът на Русокастро Георги Ганчев, а след него думата взе и общинският съветник Димитър Пейчев. Двамата честитиха празника на жителите и гостите на Русокастро, след което започна богатата музикална палитра от песни,танци и виртуозни музикални изпълнения. Част от планираните мероприятия за неделния ден бяха състезание по борба и турнир по футбол за юноши.

Футболистите на „Русокастро” също станаха преки участници във веселбата – не само на стадиона, но и на площада, където премина голяма част от купона, а и после на „възстановяването” в местен ресторант, където бе почерпката хем за победата, хем за празника.

Отличен „Русокастро” и слаб „Странджанец” – така може да се определи представянето на двата отбора в мача. Домакините изнесоха футболен рецитал пред своите фенове. В основата на успеха бяха всички състезатели от тима домакин – без изключение, защото слаб играч от „Русокастро” на терена нямаше.

Тимът от Община Камено вкара по три гола и една греда в двете полувремена, а гостите от Царево претендираха за дузпа, след като техният състезател Любомир Димитров бе задържан за фланелката в наказателното поле на „Русокастро”, но съдията прецени, че дузпа няма. С красив и техничен футбол, бързи акции по фланговете, атрактивни голове – по този начин „Русокастро” се добра до победата.
Петър Кънчев откри резултата в 10-та минута със страхотна задна ножица, възползвайки се от прекрасно центриране на Момчил Стамболски. В 23-та минута Кънчев асистира на Красимир Илиев за 2:0, който получи пас в коридор, напредна, после от 2-3 метра опъна мрежата на Димитров. Само 4 минути по-късно Момчил Стамболски проби отдясно и центрира към Дамян Неделчев, който с глава покачи на класическото 3:0. В 40-та минута Петър Кънчев удари греда, след пас на Илиев. 2 минути преди края на първата част отново Кънчев потърси нов гол със задна ножица, но вратарят на „Странджанец” Диян Димитров хвана топката.

Второто полувреме започна с нов гол за „Русокастро”.В 52-та минута Петър Кънчев покачи на 4:0, възползвайки се от пас на Борислав Царев. 10 мин. по-късно своя втори гол в мача отбеляза и Дамян Неделчев, който бе изведен от резервата Иван Костов сам срещу вратаря на гостите, а състезателят с номер 13 красиво прехвърли Димитров за 5:0. Крайното 6:0 бе оформено след триходова акция между Илиев, Пашев и Диян Стойчев, завършила с гол на защитника в 74-та минута. В случая Илиев центрира, Пашев свали топката с глава към Стойчев, който от 4-5 метра опъна мрежата на „Странджанец”. Само 3 минути по-късно Петко Стойчев центрира към Ангел Пашев, който от 3-4 метра изпрати топката в гредата.

Йордан Георгиев, Димитър Пейчев, Борислав Царев и появилия се в игра като резерва местен кадър Ангел Пашев също бяха близо до гола, но късметът им изневери. Футболистите на „Странджанец” пробваха Любомир Димитров, Красимир Димитров, Георги Калов и Иван Михайлов да стигнат поне до почетно попадение, но ударите им или излизаха в аут, или бяха ловени от стража на „Русокастро” Георги Желев. Символичните домакини се възползваха от правото си на 5 смени, като освен тях, на пейката останаха още двама състезатели – нещо, което красноречиво говори за силната конкуренция и стабилната организация в тима. Извън резервите остана Любко Жеков, който лекува контузия, подобно на Станимир Димитров. Нямаше го и Чавдар Димов, който отсъстваше заради лични ангажименти. И без тях „Русокастро” взе победата с лекота, загатвайки, че ще брани втората позиция в крайното класиране до дупка.

На есен пък „Русокастро” ще има и детски отбор, който ще се води от бразилеца Дани Моралес, който в момента носи екипа на „Камено”, но добре ни е познат от изявите си в професионалния футбол като състезател на „Нефтохимик”, „Черно море” и „Локомотив” /Пловдив/. Детският отбор даже вече се сформира, като той за сега провежда тренировки веднъж седмично на базата в Русокастро.

Дежурен делегат: Николай Желев
Топ 5 на „БУРГАС ФУТБОЛ”: Петър Кънчев, Красимир Илиев, Момчил Стамболски, Дамян Неделчев, Йордан Георгиев – „Русокастро”

РУСОКАСТРО
: 1. Георги Желев, 4. Йордан Георгиев, 14. Диян Стойчев, 16. Борислав Царев, 3. Димитър Вълков /5. Иван Костов/, 8. Иван Грингов /50 – 7. Цветозар Манолов/, 15. Момчил Стамболски /64 – 4. Ангел Пашев/, 13. Дамян Неделчев /69 – 2. Петко Стойчев/, 17. Петър Кънчев, 10. Димитър Пейчев, 6. Красимир Илиев /78 – 19. Димо Георгиев/
Неизползвани резерви: Живко Желязков, Янко Христов

СТРАНДЖАНЕЦ /ЦАРЕВО/
: 1. Диян Димитров, 4. Георги Ангелов, 16. Стоян Германов, 15. Любомир Димитров, 13. Георги Калов, 9. Красимир Димитров, 8. Никола Янакиев /50 – 99. Стоян Христов/, 11. Калин Стоянов, 10. Иван Михайлов, 3. Атанас Илиев /46 – 19. Николай Гочков/
Неизползвани резерви: Дико Киряков, Петко Георгиев

„А” регионална група – отложени

Каблешково – Равда

/Голмайстори за „Каблешково”: Станислав Троев – 3, Димитър Георгиев/

4:2

Русокастро – Странджанец /Царево/

/Голмайстори: Петър Кънчев – 2, Дамян Неделчев – 2, Красимир Илиев, Диян Стойчев/

35

9. Миньор 1934 /Рудник/