За достъп до цялото съдържание на сайта изпратете SMS с текст bsfootball на номер 1092 (2.40 с ДДС)
вход в сайта:
„ПРОСЕНИК” И “БАЛКАН” /Д.ПОЛЯНА/ ИГРАХА С АНГЛИЙСКА ТОПКА, ДОМАКИНИТЕ ЗАГУБИХА МАЧА
Дерби срещата от 15-ия кръг на „Б” регионална група Център между „Просеник” и „Балкан” /Добра поляна/ събра погледите на близо 400 души, които дойдоха да наблюдават мача между първия и третия във временното класиране. Символичните домакини отстъпиха с 1:2 на „Балкан”, но въпреки загубата запазват правото си да объркат плановете на някой друг отбор, желаещ по-предно място в класирането. В същото време „Балкан” /Добра поляна/ даде да се разбере, че до дупка ще гони шампионската титла, въпреки загубата в миналия кръг с 1:2 в Топчийско.

Двубоят между два от най-силните отбори в Община Руен събра на стадиона в Просеник запалянковци от различни точки на селищната система, а и извън нея. Бяха забелязани групи с фенове и представители на отбори, които дойдоха да гледат  сблъсъкът между „Просеник” и „Балкан”. Забелязани бяха лица от Руен, Зайчар, Топчийско, Средна махала, Трънак, Дъскотна, Вресово, Заимчево, Разбойна, Дропла, Порой, Горица, Гълъбец, Белодол и много други. С присъствието си мача уважи общинският съветник Юмер Мустафа, а в щаба на „Балкан” бе кметът и президент на отбора – Али Чолак. Гостите от Добра поляна дойдоха с автобус и дузина леки коли за мача. От високопланинското селце имаше група от над 150 фенове, които цял мач не спряха да подкрепят своите любимци.

Срещата впечатли с футбол на много добро ниво. Головете бяха в приличен брой, а пропуските пред двете врати ужасно много. Домакините удариха две греди, гостите пък завършиха мача с човек по-малко. Дербито се игра с топка от Англия, подарък лично за президента на „Просеник” Осман Ахмед от неговия голям приятел – бившият изпълнителен директор на БФС, футболист и треньор – Иван Вуцов.

Още от първите минути на мача пролича, че двата отбора са готови да изорат терена, но не и да играят за 0:0. Рано започнаха да се нижат ситуации ту пред едната врата, ту пред другата. Нападателите на двата тима дебнеха за грешки защитата на другия отбор. Не бяха изминали и 9 минути от първата съдийска свирка на съдията Радостин Тодоров, когато рожденикът Мехмед Сали се откъсна сам срещу стража на „Просеник” Ибрям Хасан, елиминира го, след това търколи кълбото в опразнената врата за 0:1. Миг на радост за феновете на „Балкан”, които полудяха от радост! Това попадение не пречупи символичните домакини, които тръгнаха да щурмуват за изравнителен гол, но вместо такъв получиха втори в своята врата. В 21-та минута младата надежда на „Балкан” /Добра поляна/ - 16 годишният Живко Мандов проби отляво и с удар от около 15 метра успя да изненада вратаря на „Просеник” за 0:2. Между двата гола най-близо до попадение във вратата на „Балкан” бе Ферад Адем, но негов удар с глава попадна в ръцете на Хасан Хасан. Още веднъж топката попадна в обятията на вратаря на гостите в 27-та минута, когато Иван Стоянов от „Просеник” стреля силно от фаул, но не съумя да изненада Хасан Хасан.

Половин час след началото на мача дойдоха минутите на Милен Маринов – един от младите и изключително перспективни състезатели на „Просеник”, който в този мач нямаше шанса да се разпише, но удари две греди в периметър от около 3 минути. Именно Маринов обаче се отчете с асистенция, когато в 36-та минута намери непокрития Севим Иляз, който от около 2 метра шутира във вратата на „Балкан” за 1:2 и върна интригата в мача. До края на първата част близо до гола бяха играчите на „Просеник” Ферад Адем и Милен Маринов, но ударите им не намериха точната цел. Маринов от фаул изпрати топката край вратата, а Адем стреля с глава право в Хасан Хасан.

След почивката гостите започнаха с натиск, опитвайки се да вкарат трети гол. Първо Ахмед Хюмед прехвърли вратата на „Просеник” с удар от около 20 метра, после един от голмайсторите на „Балкан” Мехмед Сали стреля в тялото на стража Ибрям Хасан. В 55-та минута последва слаб удар на Мехмед Хамза – право в тялото на Хасан Хасан. Интересна ситуация споходи 62-та минута, когато Георги Георгиев се възползва от меле в пеналта на „Балкан”, овладя топката, но стреля над вратата. В 65-та минута гостите от Добра поляна останаха с човек по-малко на терена, след като втори жълт картон и впоследствие червен получи Ахмед Мехмед. Макар и с 10 души, гостите не паднаха духом и не пролича сериозно, че са в намален състав.

Милен Маринов и Ферад Адем бяха главните действащи лица в атаката на „Просеник” до края на срещата, но ударите им бяха ловени от стража на гостите Хасан Хасан, а понякога излизаха в аут. Усилията в атаката на „Просеник” не дадоха повод за равенство, а стабилната защита и отличните намеси на вратаря Хасан Хасан запазиха преднината на гостите от Добра поляна, които в крайна сметка прегърнаха трите точки.

Без скандали, без обиди, без закани – така завърши мача. Двата отбора си стиснаха ръцете, поздравиха се, пожелаха си успех в оставащите срещи и се оттеглиха от терена. На вашето внимание предлагаме отзивите след срещата, които са поместени под формата на видео-интервюта – нещо, което е запазена марка в репортажите на „БУРГАС ФУТБОЛ”. Тук е моментът Burgasfootball.com лично да благодари на двете клубни ръководства за поканата, за отразяването на мача, още повече, че „Просеник” и „Балкан” /Добра поляна/ за първи път получават изява в сайта под формата на репортаж.

Дежурен делегат: Николай Желев
Жълти картони: Ферад Адем, Фаршид Каракочев – „Просеник”; Ахмед Хюмед, Мехмед Сали, Ердинч Исмаил – „Балкан” /Добра поляна/
Червен картон: Ахмед Хюмед – „Балкан” /Добра поляна/ (65-та мин.)

ПРОСЕНИК: 1. Ибрям Хасан, 4. Георги Георгиев, 3. Себайдин Нафъзов, 10. Давуд Мустафа, 77. Иван Стоянов, 8. Мехмед Хамза /80 – 15. Юнуз Юнуз/, 16. Милен Маринов, 7. Севим Иляз, 99. Ферад Адем, 6. Фаршид Каракочев /58 – 5. Дурсун Рамадан/;
Неизползвани резерви: Ахмед Хасан, Емрах Реджеб
Старши треньор: Осман Ахмед

БАЛКАН /ДОБРА ПОЛЯНА/
: 1. Хасан Хасан, 99. Шабан Ахмед, 14. Еюб Еюб, 70. Ахмед Джемал, 2. Медаин Ахмед /58 – 16. Ремзи Ахмед/, 8. Ахмед Хюмед,7. Мехмед Сали /85 – 11. Самет Зекерие/, 90. Севгин Али /74 – 3. Халил Халил/, 15. Ердинч Исмаил, 10. Желязко Мандов /62 – 80. Мехмед Алиосман/, 67. Ереджеб Ереджеб

Балкан /Добра поляна/ - Балкан /Планиница/

*ОС на БФС си запазва правото на промени в програмата!

*Burgasfootball.com не носи отговорност за несъстояли се срещи!

*Първенецът не влиза директно в „А” ОФГ, а играе баражи за попълване на три квоти в четвърта дивизия!