За достъп до цялото съдържание на сайта изпратете SMS с текст bsfootball на номер 1092 (2.40 с ДДС)
вход в сайта:
„МАСТЕР” ПРОДЪЛЖАВА ДА ПИШЕ ИСТОРИЯ, ТВОРИ РЕКОРДИ
Новакът в Югоизточната „В” група „Мастер” продължава да пише със златни и големи букви своята клубна история. Отборът от Бургас, чийто спонсор е верига хипермаркети „Мастерхаус”, провежда изключително силно пролетно участие в трета дивизия. Нижат се рекорд след рекорд. Момчетата на старши треньора Нено Ненов постигнаха седми мач без загуба, а и освен това за тези 7 мача нямат допуснат гол в своята мрежа.

На стадиона в Българово, в среща от 30-ия кръг „Мастер” разгроми с 5:0 „Спортист” /Роза/. Този успех бе в най-голям размер през пролетта за тима на домакините, които бяха си изградили навика да бият с 1 гол разлика своите опоненти. Тук е моментът да вмъкнем, че всъщност през пролетта „Мастер” има едва едно равенство и една загуба. Всичко останало е победи – 9 на брой. Това говори красноречиво за промененият вид на отбора, за обиграването, за привлечените нови, добри попълнения, които дърпат „Мастер” напред и нагоре. Не е случайно и моментното 5-то място в класирането на Югоизточната „В” група, макар и с едно на ум, че някои отбори имат по 1-2 мача по-малко. Всичко това подсказва, че ако шампионатът бе стартирал преди 10-11 кръга, то „Мастер” можеше да е водач в класирането или в най-лошия случай – да е в тройката.

Два гола на резервата Алексиев и по един на Гочев, Стойчев и Лемперов бяха в основата на успеха с 5:0 над аутсайдера „Спортист” /Роза/. През първата част резултатът бе 1:0, след почивката паднаха още 4 попадения. Очаквано мача тръгна под диктовката на домакините, които със силен натиск се добраха до ранен гол. В 8-та минута своето второ попадение с екипа на „Мастер” заби едно от новите попълнения Тодор Гочев, който получи центриране отляво от Николай Стойчев, чукна топката с глава, после тя връхлетя в мрежата на Славов за 1:0. Стойчев и Рачев пропуснаха да се разпишат от изгодни позиции до края на първите 45 минути от тима на домакините. Гостите от Роза нямаха шанса да регистрират сериозни опасности пред вратата на Нотев. Като изключение можем да фиксираме удара на Стоянов в 12-та минута, когато състезателят на гостите стреля от 7-8 метра, но Нотев плонжира и спаси вратата си от гол. През първата част имаше един диапазон някъде от 20-та до 35-та минута, когато топката нито веднъж  не застраши една от двете врати, а мача се развиваше в умерено темпо.

След почивката нещата се промениха. Домакините изригнаха с нови 4 гола. Резервата Павел Алексиев блесна с две попадения. В 50-та минута той изведе своите за 2:0, след като получи пас от Ники Стойчев. С този гол заваля и слаб дъжд, който донякъде даде тон за още голове във вратата на „Спортист” /Роза/. Стойчев попадна в прегръдките на своите съотборници в 54-та минута, когато с глава изпрати топката в мрежата на гостите, оползотворявайки центриране на неостаряващия Павел Георгиев. На 4:0 покачи отново Павел Алексиев. В 66-та минута той тръгна от центъра и със самостоятелен рейд елиминира последователно своя пазач, а после и вратаря на гостите. Крайното 5:0 в 89-та мин. оформи Енчо Лемперов, който от дълго време имаше мерак да се разпише, но късметът все му изневеряваше.

Освен петте гола, футболистите на „Мастер” удариха и три греди – чрез Стоян Ненов, Васил Даменлиев и Георги Цъцъров. Мача пропуснаха контузените Стоян Мантаров и Михаил Кушинов.
Да ръководят срещата честта имаха дамите Камена Георгиева, Екатерина Георгиева и Татяна Малинова, които се справиха отлично със своите задължения. Нито веднъж футболисти от двата отбора не посмяха да повишат тон на момичетата, някои от които са дори международни рефери (Камена Георгиева, Екатерина Георгиева и Гергана Видова). По букет цветя преди мача връчи колегата им от Бургас Христо Каракашев, с пожелание за успехи по терените ни. Жестът бе подкрепен с аплодсиментите на публиката, в която бяха забелязани собственикът на верига хипермаркети „Мастерхаус” Павел Бошнаков, заместник-кметът на Община Камено Тодор Петров, две от големите имена в бургаския футбол – Георги Чиликов и Милен Георгиев, изпълнителните директори на „Ахелой” и „Вихър” /Айтос/ Недялко Москов и Станимир Генев, бизнесменът Кирил Кирязов, футболистите на „Миньор 1934” /Рудник/ Георги Иванов и Стоян Черелов, волейболистът Добромир Иванов, съпруги и приятелки на футболисти, както и синът на вратаря Здравко Недялков – Виктор, който още няма годинка, но вече не крие симпатиите си към „Мастер”.

Часове след края на мача състезателите на „Мастер” заминаха на възстановяване в известна бургаска механа, където проведоха тежко и изтощително занятие с вилици и ножове в ръце, подлагаха се и на натоварвания, които включваха куп наздравици. Банкетът бе повод силната пролет до момента.
Следващата среща на „Мастер” е на 28-ми април (събота) в Ямбол срещу временния лидер „Тунджа 1915”.

Среща от Югоизточна „В” група - 30 кръг
Главен рефер: Камена Георгиева (Пловдив)
Асистенти: Екатерина Георгиева и Татяна Малинова (Пловдив)
4-ти рефер: Гергана Видова (Бургас)
Дежурен делегат: Христо Бойчев (Пловдив)
Жълти картони: Георги Цъцъров (Мастер); Иван Христов (Спортист)

МАСТЕР /БУРГАС/
: 88. Свилен Нотев, 3. Стоян Ненов, 14. Трендафил Момчилов, 13. Християн Георгиев, 4. Павел Георгиев, 77. Георги Цъцъров, 4. Антон Иванов (67 – 11. Енчо Лемперов), 8. Емил Рачев (46 – 10. Павел Алексиев), 2. Тодор Гочев, 22. Пламен Димитров, 99. Николай Стойчев (57 – 9. Васил Даменлиев)
Неизползвани резерви: 12. Любомир Няголов, 5. Кирил Маринов, 44. Здравко Недялков, 17. Павел Царев