За достъп до цялото съдържание на сайта изпратете SMS с текст bsfootball на номер 1092 (2.40 с ДДС)
вход в сайта:
НАЙ-ЧАКАНАТА ПРОЛЕТНА СРЕЩА В „А” ОФГ ЗАВЪРШИ БЕЗ ПОБЕДИТЕЛ
Дербито на дербитата в „А” регионална група между „Ахелой” и „Русокастро” приключи при 1:1. Двата вероятно най-добри отбора в четвърта дивизия направиха стойностен мач, но не съумяха да излъчат победител. В срещата участваха огромна част от звездите на бургаския футбол от близкото минало като Милен Георгиев, Пламен Крумов, Мирослав Косев, Петър Кънчев, както и състезатели като Марин Ценов, Красимир Илиев и Момчил Стамболски, които има какво да покажат и на по-висок етаж от родния ни футбол, а и не само те.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ СРЕЩАТА
Отлични условия за провеждане на мача осигуриха символичните домакини от „Ахелой”. Изпълнителният директор на ахелойци Недялко Москов бе отключил вратите на изцяло реконструирана сграда, където се помещават съблекалните и баните, часове преди началото на мача. Репортерска проверка на Burgasfootball.com констатира, че помещенията са с коренно променен и изключително свеж вид. Променена е дограмата, подменена е ел.инсталацията, сложени са нови осветителни тела, има нови бойлери, тоалетни чинии, мивки, шкафчета, столове, бюра, закачалки... Изобщо помен няма от порутената стара сграда.

„Ще продължим скоро с ремонтните действия”, обеща пред сайта Недялко Москов. „Ахелой арена” ще си има и треньорски скамейки, дори и пейки за публиката. Наистина за тази коренна промяна в „Ахелой” заслужават признание и огромни аплодисменти, защото малко са клубовете в областта, които залагат на новото и правят решителни стъпки при обновяването на своите бази, макар и в етап на икономическа криза. Трябва да вмъкнем задължително, че вече е чакълиран и пътят до спортната база. Сега шансовете на автомобилите да тъпчат в калта е чувствително намален. Толкова за новостите по спортната база.

Срещата премина оспорвано, както и трябваше да бъде, макар и дъждът, а и като цяло лошото време, донякъде да провалиха предпоставките за супер мач, за двубой с много голове, за футболен екшън. Пак стана мач, но на малко над средното ниво. Заслуга за това имат и съдиите в лицето на Димо Аспарухов, Николай Стоянов и Ахмед Белбер. Не казваме, че не бяха безгрешни в отсъжданията си, но се справиха на висота и доказаха, че не всеки дерби мач трябва задължително да се ръководи от титулярните едни и същи имена в областта, които всеки ги знае. Да уважат двубоя дойдоха около 100 зрители, а ако беше хубаво времето, със сигурност бройката щеше да е поне двойно по-голяма. Сред присъстващите на мача бяха забелязани представители на „Месамбрия” /Несебър/, „Оризаре”, „Каблешково”, „Миньор 1934” /Рудник/, „Сокол” /Порой/, както и други клубове.

Куриоз блесна в началото на мача, когато стана ясно, че записаният сред титулярите на „Ахелой” Марин Байчев дори не е на стадиона. Железният универсален играч е бил буквално забравен в Несебър от свой съотборник, та се наложи човек на "Ахелой" да ходи да го взема. Байчев пристигна, но остана резерва, после влезе на почивката. Неговите съотборници първи откриха резултата чрез Марин Ценов в 54-та минута, който получи изгоден пас в наказателното поле от Мирослав Косев и от 3-4 метра мушна кълбото в мрежата на Георги Желев за 1:0. Изравнителното попадение падна в 71-та минута, когато един от най-добрите на терена Красимир Илиев спринтира отляво и подаде към наказателното поле на Диян Стойчев, който от десетина метра изненада Костадин Георгиев за 1:1. Положения за голове пред двете врати не липсваха и като изключим тези два гола.

През първата част дебютантът в редиците на „Ахелой” Пламен Крумов първи можеше да се запише сред голмайсторите, но ударът му премина встрани от вратата. В 10-та минута съотборникът му Милен Георгиев стреля опасно от фаул, а Георги Желев с майсторски рефлекс изби топката. Маестрото в халфовата линия на „Русокастро” Чавдар Димов първи от гостите отправи по-сериозна заплаха за вратата на ахелойци. В 11-та минута той шутира силно от около 20 метра, но топката мина на метър встрани от вратата на Георгиев и излезе в аут. Ако това беше гол, то асистенцията задължително щеше да е на Петър Кънчев, който профуча между няколко играчи на „Ахелой” и подаде на Димов.

Пейчев и пак Димов пробваха още силни удари от далечна дистанция до края на първото полувреме, но не успяха да изненадат вратаря на „Ахелой” Костадин Георгиев. В заключителните минути на първата част Пламен Крумов на два пъти пропусна да се разпише за „Ахелой”. Първо Красимир Павлов центрира към тарана, който с глава стреля в аут, а малко след това точно Крумов с красива странична ножица изпрати топката встрани от вратата на Желев.

След почивката нямаше кой знае каква промяна на играта и темпото се запази същото. Разликата бе, че на терена се появиха доста нови състезатели със свежи сили, които обаче не направиха нещо повече от тези, които играха преди тях, но пък и не бяха по-слаби. За отбелязване е една интересна триходова комбинация на домакините в 71-та минута, когато резервата Недялко Москов тръгна по десния фланг, центрира топката към Димитър Кръстев, който я овладя, подаде на Милен Георгиев, но той стреля право в тялото на противниковия вратар.

Чист мач, коректен, без ругатни и простотии, само с няколко по-здрави влизания. Картоните – заслужени. Головете – малко на брой, но така или иначе е факт това 1:1. „Ахелой” остава на 1-во място във временното класиране и наперено крачи към втората си шампионска титла в „А” ОФГ. „Русокастро” пък се изкачи от трето на второ място в класирането, но и с едно на ум, че преследвачът „Каблешково” има мач по-малко. „Те може да имат мач по-малко, но да не забравят, че имат гостуване при нас”, каза с усмивка президентът на „Русокастро” Димитър Пейчев, който убедително заяви, че голмайстор на групата ще бъде Петър Кънчев. Той обаче не се разписа в мача с „Ахелой”. Това не направи другият играч с 22 гола в четвърта дивизия – Милен Георгиев от „Ахелой”, но пък до края на шампионата има още доста кръгове.

АХЕЛОЙ – РУСОКАСТРО 1:1
1:0 Марин Ценов 54 мин.
1:1 Диян Стойчев 71 мин.