За достъп до цялото съдържание на сайта изпратете SMS с текст bsfootball на номер 1092 (2.40 с ДДС)
вход в сайта:
„ОЛИМПИК” НАТУПА „ВИХЪР” С 4:0 ЗА ЧРД НА МАРЕВ
Футболистите на „Олимпик” купонясваха на стадиона в Минералните бани за рождения ден на своя клубен президент Николай Марев. Афтър партито бе ознаменувано с каре голове срещу „Вихър” /Айтос/. Срещата бе от предпоследния 14-ти кръг на „А” ОФГ. Победата с 4:0 донесоха Мирослав Загорски, Станислав Петров, Мирослав Мирчев и Атанас Стоянов.

Успехът на домакините не подлежи на съмнение. „Олимпик” бе по-добрия отбор, който мачкаше през цялото време. Домакините поведоха с 3:0 до почивката, после видимо доиграваха мача, защото на терена бургаските момчета се забавляваха, освен, че често атакуваха вратата на ветерана Драгия Желев. Интересно бе да се проследи как играчи като Георги Стоянов и адашът му по фамилия, но с различно заглавие – Атанас, вместо да се критикуват за поредния пропуск, те си разменяха шеги и закачки. Някои като Станислав Петров пък гледаха с друго око на мача и се хвърляха на 100 % в битката за всяка топка, отколкото да се „прикачват” към хумористичната част на срещата.

Не бива с лека ръка да подминаваме един неоспорим факт – Мирослав Загорски определено действа като допинг за своите съотборници. Завръщането му от чужбина и появата в игра, в последните няколко мача, определено е най-ценното нещо този месец в „Олимпик”. Супер Заги отново се отчете с два гола, пропусна да запише дори и хеттрик. Бившият състезател на „Странджа-Металург” /Средец/ откри резултата в 14-та минута, когато мощно навлезе в половината на гостите от „Вихър” и с топовен снаряд от около 25 метра се разписа красиво във вратата на Желев за 1:0.

Станислав Петров пък попадна в прегръдките на своите съотборници, когато с глава изпрати топката в мрежата на „Вихър” за 2:0, но този път след прекрасно центриране на рожденика Николай Марев. Голедата продължи и в 33-та минута, когато най-новото и свежо попълнение – Мирослав Мирчев навлезе в наказателното поле на гостите и тактично се справи с противниковата защита за 3:0. С този гол, а и като цяло с изявите си по време на мача, Мики наистина напомни, че има качества да играе футбол и в по-горна група.

През първата част феновете на домакините видяха и много пропуски – на голмайсторите Загорски и Мирчев, на Марев, Мирянов ... След почивката, а и преди нея, много активен на терена бе президентът на домакините Николай Марев, който често сменяше двата фланга и поглеждаше многократно към вратата на „Вихър”, стреляше от всякаква дистанция, но топката така и не влизаше във вратата на Драгия Желев.

Все пак състезателите на „Олимпик” стигнаха и до четвърти гол, който бе дело на резервата Атанас Стоянов, който оползотвори асистенцията на Николай Марев за крайното 4:0 точно 4 минути и 44 секунди преди края на срещата. По стечение на обстоятелствата Стоянов игра с номер 44. Няма как да не подминем и факта, че освежаване в играта на „Вихър” се усети едва след като в игра се появи резервата Георги Славов. Техничарят на няколко пъти стреля от различна дистанция, но така и не успя да изпрати топката във вратата на домакините. Славов удари и греда секунди преди края на мача.

Изводите след тази победа са такива, че в „Олимпик” бавно но славно започват да изкачват в класирането, още повече, че един по един контузените им играчи се връщат в игра. Вече се стига дори до ситуации, в които конкуренцията за титулярните места е толкова голяма, че непоклатими титуляри като Атанас Стоянов влизат като резерви. Спортно-техническият директор Георги Батилов пък така и не получи указания да загрява, въпреки, че бе сред резервите и феновете му си тръгнаха разочаровани от стадиона, съжалявайки, че любимецът им не се е появил на терена. И още нещо направи впечатление – появата на стража Здравко Недялков в игра, но този път като защитник. И в отбрана той се включи без проблеми, доказвайки, че за него непознати постове няма.

За съжаление в тази среща, още в началните минути на мача с контузия игрището напусна Георги Захариев от „Олимпик”. Принудителна смяна бе осъществена и в отбора на гостите. В 60-та минута младата надежда Мурад Мустафа не можа да продължи да играе, тъй като пострада при здрав сблъсък с играч на домакините.

В последния есенен кръг „Олимпик” ще гостува на „Миньор 1934” /Рудник/, а „Вихър” /Айтос/ ще бъде домакин на „Странджанец” /Царево./

Жълти картони: Илия Бодуров – „Олимпик”
Топ 5 на Burgasfootball.com: Николай Марев, Мирослав Загорски, Венелин Абрашев, Милен Мирянов, Мирослав Мирчев – „Олимпик”

ОЛИМПИК /БУРГАС/: 1. Тодор Петков, 2. Венелин Абрашев, 15. Николай Марев, 99. Георги Стоянов, 23. Георги Захариев /7 - 21. Константин Николов/, 0. Иван Иванов, 6. Милен Мирянов, 71. Илия Бодуров /67 – 44. Атанас Стоянов/, 7. Станислав Петров, 24. Мирослав Загорски, 8. Мирослав Мирчев /67 – 12. Здравко Недялков/
Неизползвани резерви: Станимир Иванов, Трендафил Димитров, Георги Батилов

ВИХЪР /АЙТОС/
: 12. Драгия Желев, 4. Мехмед Дурмушали, 11. Мурад Мустафа /60 – 3. Кънчо Боев/, 8. Себахатин Шабанов /50 – 7. Георги Славов/, 5. Джевджет Джевджетов, 6. Юмер Якуб, 19. Руси Атанасов, 15. Пламен Маринов /33 – 3. Ганчо Иванов/, 17. Недим Рамадан, 9. Николай Дянков, 14. Емрах Ферад

28

4. Миньор 1934 /Рудник/