За достъп до цялото съдържание на сайта изпратете SMS с текст bsfootball на номер 1092 (2.40 с ДДС)
вход в сайта:
МИЛЕН ГЕОРГИЕВ ВЪРНА „АХЕЛОЙ” НА ПЪРВО МЯСТО В КЛАСИРАНЕТО В "А" ОФГ
„Каблешково” и „Ахелой” си размениха местата в класирането на „А” ОФГ, след изиграването на общинското дерби от 9-ия кръг на „А” регионалната група. „Каблешково” отстъпи първата позиция след загуба с 1:4 от „Ахелой”, като за гостите с хеттрик се отчете Милен Георгиев, а веднъж отбеляза и Венцислав Гичев. За каблешковлии почетното попадение бе дело на Никола Кралев.

Все пак остава утехата, че двата отбора имат равен брой точки, въпреки по-добрата голова разлика на ахелойци. Непременно обаче трябва да отбележим, че „Ахелой” има мач по-малко (отложена среща с „Камено”, която никой не знае кога ще се изиграе).

Студ, вятър и силен дъжд съпроводиха дербито, което бе проследено едва от 40-50 зрители (включително с резервите на двата отбора). „Ахелой” видимо бе по-добрия отбор на терена и заслужено „прегърна” трите точки след 90 минути игра, но пък „Каблешково” в никакъв случай не бе боксова круша. Момчетата на Ганчо Тотев положиха старание и се представиха достойно срещу „Ахелой”, в чиито редици блестяха имена, играли не малко мачове в професионалния футбол като Милен Георгиев, Мирослав Косев, Павел Колев, Тихомир Тодоров, Красимир Павлов ...

Именно те предадоха блясък на своя отбор при победата над каблешковлии. Както стана дума, Георгиев вкара хеттрик, но много деен по левия фланг бе Павлов. Повторен дебют за гостите реализираха Иван Ковачев и Иван Караденизов, които след известно завръщане отново обличат екипа на правилния отбор. И двамата влязоха като резерви и оставиха добри впечатления с изявите си. Странното бе единствено, че Ковачев игра десен бек, въпреки, че феновете на „Ахелой” си го спомнят като типично острие, което рядко прощаваше на противниковите вратари.

За „Каблешково” след кратко прекъсване в игра се върна Стойчо Стойчев, който повече от месец лекуваше контузия. Срещу „Ахелой” той излезе титуляр и игра 90 минути. От терена липсваха Христо Парашкевов и Жельо Желев – две от ключовите фигури на домакините, които са със статут на основни състезатели. Двамата бяха записани като резерви, но не се появиха в игра, тъй като се възстановяват от контузии.

Стойчев, Кралев и Троев пропуснаха за домакините преди да падне първия гол в тяхната врата. За гостите с гола в първите 30 минути се разминаха Москов, Косев и Павлов. В 19-та минута Милен Георгиев тресна напречната греда. Само 10 минути по-късно на терена стана напечено. С директен червен картон от терена бе изпратен нападателят на „Каблешково” Станислав Троев, който удари без топка Ивайло Кехайов от „Ахелой”. При тази ситуация тръгна да се заформя меле и съдията Железов утеши страстите с нови картони, които обаче бяха в друга разцветка – жълта. Недялко Москов и Ивайло Кехайов бяха състезателите на гостите, които видяха жълтия цвят, въпреки, че и зрителите забелязаха, а и на един от клиповете си вижда, че реферът волно или неволно първо вади червен картон и после го заменя с жълт, в момента, в който го показва на капитана на „Ахелой”.

Малко след гола – в 32-та минута падна и първия гол в срещата. Тогава Венцислав Гичев навлезе в
наказателното поле на „Каблешково” и с късо подаване асистира на Милен Георгиев за 0:1. До края на първата част промяна на резултата не настъпи.

Само 120 секунди след подновяването на играта тимът от Ахелой вкара нов гол, пак чрез Милен Георгиев. Атаката на гостите тръгна от Недялко Москов, който комбинира с Венцислав Гичев, а той от своя страна адресира кълбото към Милен Георгиев и за него не бе трудоемко да покачи на 0:2. Атанас Кимов и Стоян Стоянов в определени ситуации се пробваха да превземат вратата на „Ахелой”, но често ударите им минаваха встрани от целта. И така до 67-та минута, когато Красимир Павлов центрира отляво към Венцислав Гичев, който с глава засече топката за 0:3.

Още един гол падна във вратата на „Каблешково” в 83-та минута, когато с асистенция шедьовър Недялко Москов адресира кълбото към Милен Георгиев, но при изпращането на топката във вратата на домакините той извърши нарушение и голът не бе зачетен. Не след дълго – в 87-та минута „Каблешково” стигна до утешителен гол, който бе дело на Никола Кралев. Той се разписа след хубав пас на Мирослав Жеков.

Крайното 1:4, а и своя хеттрик, оформи Милен Георгиев, който минута преди края на срещата се възползва от колективна грешка в отбраната на домакините и изпрати топката във вратата пазена от Николай Няголов. След мача двата отбора си пожелаха късмет в следващите двубои до края на есенния полусезон. Срещата бе проследена от агитка с фенове и футболисти на „Олимпик”, които бяха дошли да гледат своите колеги от „Каблешково” и „Ахелой”. В следващия 11-ти кръг „Каблешково” ще гостува на „Равда”, а „Ахелой” приема „Вихър” /Айтос/. Двубоите са в събота /22-ри октомври/ от 15:00 часа.

Дежурен делегат: Тома Манолов
Жълти картони: Стоян Стоянов – „Каблешково”; Станислав Узунов, Недялко Москов – „Ахелой”
Червен картон: Станислав Троев – „Каблешково” – 29 мин.
Топ 5 на „БУРГАС ФУТБОЛ”: Милен Георгиев – „Ахелой”, Красимир Павлов – „Ахелой”, Мирослав Косев – „Ахелой”, Атанас Кимов – „Каблешково”, Стоян Стоянов – „Каблешково”

КАБЛЕШКОВО
: 0. Николай Няголов, 2. Таню Домусчиев /46 – 14. Кирил Величков/, 3. Кръстю Жеков, 10. Мирослав Чифлишки, 5. Атанас Геренов /46 – 4 .Алеко Василев/, 6. Атанас Кимов, 8. Стойчо Стойчев, 9. Станислав Троев, 10. Никола Кралев, 15. Тодор Зафиров /61 – 16. Мирослав Жеков/, 7. Стоян Стоянов /66 – 13. Янчо Момчилов/

АХЕЛОЙ
: 0. Тихомир Тодоров, 2. Станислав Узунов /65 – 15. Иван Ковачев/, 5. Павел Колев, 22. Ивайло Кехайов, 3. Николай Колев, 8. Георги Харизанов, 14. Мирослав Косев /70 – 11. Иван Караденизов/, 10. Венцислав Гичев, 17. Недялко Москов, 77. Красимир Павлов, 16. Милен Георгиев

Вихър /Айтос/ - Карнобат 1:3
Странджанец /Царево/ - Алтай /Карагеоргиево/ 3:0 сл.

21

3. Миньор 1934 /Рудник/